3 sposoby na odnowienie Twojej lampy podłogowej lub stołowej

bo na dobry mebel miło popatrzeć

?>

3 sposoby na odnowienie Twojej lampy podłogowej lub stołowej

W życiu każdego z nas przychodzą takie momenty, że chcemy coś za wszelką cenę zmienić. Może to być remont całego mieszkania, samego pokoju, albo zmiana tak subtelnego szczegółu, jak abażur do lampy stojącej. Warto zasięgnąć inspiracji, może to właśnie Twoja lampa wymaga odnowy?

 

Abażur robi różnicę

Jeśli decydujemy się na odnowę naszej lampy stojącej, to w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na abażurze. To właśnie on ma największe znaczenie dla całego stylu lampy. Możemy wymienić abażur poprzez kupno nowego egzemplarza w sklepie albo odnowić stary lub też samemu stworzyć klosz od zera.

 

1. Zamień stare na nowe!

Chcąc wymienić abażur w naszej lampie stojącej na nowy, musimy przede wszystkim posiadać model z wymiennym abażurem. W zasadzie to posiadanie właśnie takiej lampy ułatwia w znacznym stopniu dokonywanie jakichkolwiek zmian aranżacyjnych w pomieszczeniu. Jest to również dosyć ekonomiczne. Wystarczy kupić jedną lampę stojącą, czy też stołową i w razie ewentualnego remontu, zmienić jedynie jej abażur. Takim sposobem możemy z całkiem klasycznej lampy z abażurem zdobionym kwiatami, uzyskać lampkę nowoczesną i minimalistyczną poprzez zamianę klosza na cylindryczny.

 

2. Odnów lampę stojącą

Nie zawsze warto jest od razu wyrzucać to, co stare lub to, co przestało się nam podobać. Nie musimy nawet wykazać się szczególnymi zdolnościami manualnymi, aby popuścić trochę wodzy fantazji i nadać lampie stojącej nowe życie. Jak tego dokonać? Oczywiście pierwsze co przychodzi na myśl, to całkowita zmiana koloru abażura. Z pomocą przychodzą więc farbki. Przykładowo: przechodzimy z wnętrza klasycznego na glamour? Wystarczy pomalować abażury czarną, matową farbą. Gwarantujemy, że będą wyglądały jak nowe.

 

Co ciekawe, przy odnowie lampy stołowej, czy podłogowej możemy zaszaleć i z jej podstawą. Jeśli tylko posiada niepożądany przez nas kolor, to możemy szaleć z farbami akrylowymi. Oczywiście przed nałożeniem farby musimy dokładnie wyczyścić całą lampę. Takim sposobem jesteśmy w stanie zmienić fikuśną kolorową lampę stojącą, na minimalistyczną i elegancką w kolorach bieli, czy beżu.

 

3. Stwórz coś własnego

Nie musimy wcale kupować stworzonych już w konkretnym stylu abażurów. Możemy sami owinąć konstrukcję materiałem, tworząc własny klosz, albo kupić abażur, który będzie służył nam jedynie jako baza. Następnie w ruch mogą pójść koraliki, piórka, diamenciki, cekiny, wstążki, tasiemki i sznurki. Jeśli przepadamy za naprawdę bogatymi zdobieniami, to za pomocą kleju możemy przyczepić zwisające w dół pod sam klosz sznureczki z koralikami czy też piórkami. Wszystko zależy od naszych preferencji. Być może cenimy sobie minimalizm? Wtedy nie ma potrzeby na to, aby za bardzo szaleć z naszą lampą stojącą. Ciekawym pomysłem jest poprzyklejanie na powierzchni abażura maleńkich kokardek. Mogą być one nawet w zlewającym się z kloszem kolorze.

 

Odnowa lampy? Nie zapomnij o żarówce!

W niektórych sytuacjach ozdobna żarówka nie zmieni wiele w naszej lampie. Jeśli wolimy, aby klosz naszej lampy stołowej, czy stojącej był nieprzezroczysty, to na najwięcej zdziałamy właśnie, odnawiając sam abażur. Natomiast możemy zdecydować się na dobranie nowego przezroczystego klosza. Może to być wersja druciana, która będzie zamykała naszą żarówkę w ‘’klatce’’. W takim wypadku świetnym pomysłem jest postawienie na ozdobną żarówkę, która doda surowości i ciekawego designu całej lampie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele