Ceramika łazienkowa w stylu skandynawskim

bo na dobry mebel miło popatrzeć

Ceramika łazienkowa w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest bardzo charakterystyczny. Biel, szarość, beż, czasem odcienie błękitu lub zieleni, chociaż pojawić mogą się także kolory pastelowe. Dzięki urozmaiceniu kolorystyki nasze wnętrza uzyskają nieco więcej przytulności. Bo styl skandynawski, ze względu na to, że królują w nim naturalne materiały, takie jak drewno, o kształtach regularnych, właściwie pozbawione zdobień, jest stylem postrzeganym jako dość surowy.

Do jakich wnętrz pasuje styl skandynawski?

To właśnie jedna z największych zalet stylu skandynawskiego. Jest on na tyle uniwersalny, że doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Bez względu na to czy mamy duży dom czy niewielkie mieszkanie w bloku z płyty. Ponadto, styl ten dopasować można zarówno do salonu, kuchni, przedpokoju, łazienki czy sypialni. Do każdego z wnętrz dobrac można odpowiednie meble skandynawskie, o różnych formach i rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Łazienka

O ile łatwo dobrać jest meble do kuchni czy salonu, bo komody drewniane czy witrynka biała są dostępne właściwie w każdym sklepie, o tyle łazienka czasem dość mocno zastanawia wiele osób. Bo co takiego można wstawić do łazienki, aby utrzymać styl skandynawski w całym domu? Pamiętajmy, że to nie tylko meble. Styl skandynawski https://meblezych.pl/meble to biel, zatem aranżując łazienkę pomalujmy nasze ściany na biało, albo skorzystajmy z białych płytek. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także płytki imitujące drewno, które nadają wnętrzom wyjątkowości, a jednocześnie są bardzo praktyczne. Fakt, że są to płytki sprawia, że bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości.

Duże znaczenie może mieć także dobór odpowiedniej ceramiki łazienkowej. Oczywiście umywalka czy wanna najczęściej nie posiadają szczególnych zdobień czy nie są różnorodne kolorystycznie, ale to, w jaki sposób zostaną zainstalowane może mieć duże znaczenie dla charakteru wnętrza. Zabudowa wanny lub brodzika prysznicowego, a może wanna, postawiona na nóżkach bez zabudowy? Umywalka zamontowana w sposób standardowy czy wykorzystująca drewnianą obudowę, pod którą często znajduje się szafka. Chociaż w tej kwestii można dość ciekawe rozwiązania w postaci drewnianej półki, na której osadzona jest umywalka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele