Dziecięcy pokój – inspirujące aranżacje

bo na dobry mebel miło popatrzeć

?>

Dziecięcy pokój – inspirujące aranżacje

Urządzenie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli nasza pociecha jest już w wieku kiedy wie, co jej się podoba, a co nie i potrafi określić czego chce.

Problem w tym, że dziecięce pomysły nie zawsze są funkcjonalne, dlatego aranżując wnętrze warto skorzystać z pomocy profesjonalistów – Biuro projektowe Dom-Art lub samodzielnie starać się znaleźć złoty środek pomiędzy estetyką, wygodą, funkcjonalnością a dziecięcymi marzeniami.

 

Pokój z ukochanymi bohaterami

Jeśli Twoje dziecko pasjonuje się bohaterami komiksów, filmów z uniwersum Marvela czy japońskiej mangi i anime możesz mu stworzyć przestrzeń z jego ukochanymi bohaterami. Pokój podzielony jest na dwie części: dzienną i sypialną. W sypialnej znajduje się łóżko oraz szafka nocna, jest ona oddzielona od dziennej ścianką zaczynającą się niego przed wezgłowiem łóżka i kończącą nieco poza łóżkiem. Na ściance w kolorze białym znajdują się przedstawienia ulubionych dziecięcych bohaterów. Obok stoi niewysoka, tapicerowana, szara ława, gdzie dziecko może siedzieć z przyjaciółmi lub leżąc czytać książkę. Na przeciwko ławy obok, której stoi niewielki stolik kawowy znajduje się biurko z jasnego drewna, z obrotowym fotelem. Z prawej strony biurka wiszą ciemne półki na książki, natomiast z lewej znajduje się szafa na ubrania.

Królewski pokój

W tym pokoju ściany pomalowane są na niebiesko. Na jednej z nich widnieje przedstawienie zamkowej blanki. Na przeciwko ustawione jest wysokie łóżko z szufladami pod spodem. Na łóżkiem zawieszono tkaninę, która imituje baldachim. Nad łóżkiem zawieszona także lampki, które zastępują tradycyjną lampkę nocną. Na środku pokoju znajduje się stolik, przy którym dzieci mogą usiąść i oddawać się swoim pasjom. Pod ścianami ustawiono niewysoki regał, w białym kolorze na którym znajdują się zabawki, puzzle i książki – wszystko w zasięgu ręki dziecka. Pod ścianą stoi także skrzynia skarbów, w której mieszą się klocki. W rogu pokoju, tuż przy drzwiach została ustawiona szafa na dziecięce ubrania.

Podróż do dżungli

W tym pokoju podłoga wykonana jest z drewna, na której ułożono dywan z afrykańskimi zwierzętami w formie bajkowej. U sufitu wykonano antresolę, na której znajdują się materace dla dzieci, prowadzą na nią obszerne schody. Na suficie nad antresolą namalowano liście egzotycznego drzewa zaś jeden z filarów budowli sięga sufitu i imituje pień drzewa. Pod antresolą znajduje się biurko w ciemnym kolorze oraz fotel z zieloną tapicerką. Obok biurka umieszczono sofy w zielonym kolorze oraz czarny stolik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele