Jak grzać, aby mieć ciepło?

bo na dobry mebel miło popatrzeć

Jak grzać, aby mieć ciepło?

Ogrzewanie węglowe lub też ogrzewanie gazowe to dwie, chyba najpopularniejsze opcje, jeśli chodzi o generowanie ciepła w budynku. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że cały czas zmieniają się normy związane z możliwą ilością emitowanych do atmosfery spalin, być może więc w niedalekiej przyszłości- a w wielu polskich miastach już stało się to faktem- całkowicie zostanie nam odebrana możliwość ogrzewania budynku węglem.

Sprawia to, że wiele osób zastanawia się, jak ogrzewać budynek, aby mieć komfortową do życia temperaturę w jego wnętrzu, ale też nie wydawać majątku na ten cel. Z pomocą przychodzi coś, co być może nie jest nam jeszcze do końca znane- ogrzewanie na podczerwień.

Czym jest ten rodzaj ogrzewania w praktyce?

 Podstawą każdego ogrzewania na podczerwień jest panel grzewczy. Taki panel musi się znaleźć w każdym pomieszczeniu, w którym będziemy chcieli podwyższać temperaturę. Standardowo, panele umieszcza się pod oknem, gdzie straty cieplne są największe. Grzejniki są nowoczesne i cechuje je wysoka estetyka, a w swojej standardowej wersji znajdują się na specjalnych stojakach, które zapewniają im stabilność.

Grzejniki można dowolnie ustawiać w pomieszczeniu, są one jak najbardziej mobilne. Można je też przenosić pomiędzy pomieszczeniami według potrzeb. Kolejną istotną kwestią jest to, jak długo trzeba grzać takimi panelami, aby uzyskać odpowiedni komfort cieplny. Szacuje się, że w przypadku dobrego zaizolowania budynku oraz posiadania ciepłych, energooszczędnych okien, wystarczające jest włączanie paneli grzewczych na około 7 godzin dziennie. Kiedy już oszacujemy, jaką wielkość powinny mieć panele, które chcemy zakupić pod kątem ich mocy i wydajności, możemy też bardzo łatwo oszacować, z jakimi kosztami będzie się wiązał ten rodzaj ogrzewania. Panele na podczerwień stają się coraz popularniejsze. Mogą stanowić jedyny i główny system grzewczy bez konieczności aranżacji kotłowni czy składu opału, ale mogą też być systemem wspomagającym centralne ogrzewanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele