Jak odpowiednio dobrać krzesła do jadalni?

bo na dobry mebel miło popatrzeć

Jak odpowiednio dobrać krzesła do jadalni?

Jadalnia to miejsce, w którym razem z rodziną i przyjaciółmi zasiadamy przy stole, aby celebrować posiłek. Dlatego też chcemy, aby pomieszczenie to było przyjemnie urządzone i poprzez to, żeby zachęcało domowników do jak najdłuższego pozostania w nim wspólnie. Właściwie to nie tylko przytulny wystrój wpłynie pozytywnie na nasz rodzinny czas w jadalni, ale i odpowiednio dobrane krzesła, które muszą być przecież wygodne. Wiele osób zadaje sobie więc pytanie, jak właściwie dobrać krzesła do jadalni?

 

Stół i krzesła muszą się lubić

Załóżmy, że stół już jest a krzeseł brak. Wbrew pozorom taka sytuacja zdarza się często. Niejednokrotnie klienci decydują się na sam stół, ponieważ krzesła do kompletu jakoś nie przypadają im do gustu lub po prostu uważają je za niewygodne. Odpowiednie dobranie krzeseł do jadalni w takiej sytuacji może okazać się nie lada wyzwaniem. Po pierwsze należy pamiętać, że zarówno stół, jak i krzesła powinny pasować do siebie pod względem designu oraz rozmiaru. Oznacza to, że samo kolorystyczne zgranie między tymi dwoma elementami nie wystarczy.

 

Stylowa jadalnia, czyli jaka?

Na początek przyjrzyjmy się jednak kwestii samego wystroju. Co do tego istnieją w zasadzie dwie grupy zwolenników. Z pewnością pierwsza z nich obejmuje skłanianie się ku klasycznemu podejściu, w którym wszystko idealnie do siebie pasuje pod względem formy, koloru, tworzywa. W takim wypadku często dopasowanie to dotyczy nie tylko krzeseł i stołu do jadalni, ale także wszelkich innych mebli, które się w niej znajdują.

 

Drugie podejście dotyczy bardziej designerskich wnętrz. W tym wypadku dozwolona jest zabawa nie tylko kolorami, ale i formą. W bardziej bezpiecznej wersji warto np. zdecydować się na ten sam zestaw, ale każde z krzeseł w innym kolorze. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie w nowoczesnych pomieszczeniach. Często w takim wypadku stawia się na czarny stół do jadalni, białe krzesła a wśród nich jedno czerwone. Albo całkowita tęcza! Wszystko zależy od naszych preferencji.

 

A może jadalnia designerska?

Jeśli chodzi o ten odważniejszy sposób aranżacji jadalni, to dotyczy on krzeseł, które z pozoru wcale do siebie nie pasują. Mogą one różnić się kształtem oraz kolorem i tworzyć chaos, który będzie wyglądał dobrze. A skąd ten ład w nieładzie? Zazwyczaj chodzi o jedną rzecz, która łączy z pozoru niepasujące do siebie elementy. W przypadku krzeseł do jadalni będzie to, chociażby surowiec, z którego są wykonane. Jeśli posiadamy bardziej nowoczesną i minimalistyczną kuchnię to być może surowcem tym będzie plastik lub metal. Gdy stawiamy na coś bardziej przytulnego to będzie to ten sam rodzaj drewna. Stosując ten zabieg można dodać sporo designu swojemu pomieszczeniu.

 

Najważniejsze – wygoda

Jeśli już mamy zamysł co do wyglądu jadalni, to bez wątpienia powinniśmy zacząć rozglądać się za krzesłami spełniającymi nasze wymagania zarówno stylistyczne jak i komfortowe. Te drugie na pewno zapewnią nam krzesła tapicerowane. Gąbka, która znajduje się w siedzisku takich krzeseł powinna pozwolić na długie przesiadywanie z gośćmi w jadalni. Jeśli chodzi o wspomniane już krzesła w stylu nowoczesnym, które często są plastikowe lub minimalistyczne drewniane to problem niewygody można zniwelować poprzez położenie poduszek na siedzisku.

 

Warto również pamiętać, że na wygodę przesiadywania przy stole w jadalni wpływa jego wysokość. Przyjmuje się, że samo siedzisko powinno znajdować się 30 cm poniżej blatu. Poza tym warto zwrócić uwagę na szerokość stołu i wielkość krzeseł. W końcu nikt nie chce zahaczać o siebie przy próbie wstania od stołu lub co gorsza, w ogóle nie mieć możliwości bezproblemowego odsunięcia krzesła po skończonym rodzinnym obiedzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele