Jak wybrać i dopasować poduszki dekoracyjne oraz narzutę na narożnik do salonu?

bo na dobry mebel miło popatrzeć

Jak wybrać i dopasować poduszki dekoracyjne oraz narzutę na narożnik do salonu?

Gdy decydujemy się na narzutę do naszego domu, niekoniecznie musimy mieć na myśli akurat łóżko w sypialni. Bardzo często rozwiązanie to sprawdzi się także w naszych salonach. Ciekawe dopasowanie do siebie narzuty na narożnik oraz poduszek dekoracyjnych to świetny sposób na odświeżenie salonu i kanapy, oraz jej zabezpieczenie.

 

Narzuta na narożnik – po co?

Moglibyśmy pozostawić naszą kanapę bez żadnych dodatków wpływających na jej design. Nie mniej, rozwiązanie takie jest dosyć nudne i sztywne. Może sprawdzić się w salonach typowo nowoczesnych i minimalistycznych. Jednak wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wprowadzić więcej przytulności i przyjemnej, ciepłej atmosfery idealnie wpasują się właśnie narzuty na narożnik i designerskie poduszki. To ciekawa opcja dla pomieszczeń klasycznych, boho czy też utrzymanych w romantycznym stylu. Dodatkową zaletą stosowania narzut jest zabezpieczenie kanapy przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami.

 

Jak wybrać narzutę na narożnik?

Wybierając idealną narzutę, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii, w tym przede wszystkim na materiał, z jakiego została ona wykonana. W niektórych wnętrzach kompletnie nie sprawdzą się puszyste, futerkowe materiały. Wtedy być może lepszym wyborem okaże się bawełna albo nawet satyna. To zdecydowanie opcja najlepsza dla eleganckich pomieszczeń. Natomiast w salonach, w których stawiamy na ciepłą, rodzinną atmosferę i przede wszystkim przytulność możemy zaszaleć z wieloma futerkowymi materiałami. Dozwolone są frędzle, puch oraz wszelkie narzuty na narożnik, wyglądające jak koc. To samo dotyczy poduszek dekoracyjnych. One też mogą być mięciutkie i grzejące.

 

Narzuta i poduszki dekoracyjne – jak je dobrać?

Narożnik, czy też kanapa zachęca do odpoczynku (szczególnie w chłodne wieczory), gdy czekają na niej przyjemne tekstylia, wpływające na nasz komfort wypoczynku. Dobrze, gdy są one do siebie dopasowane również pod względem stylizacyjnym. W tym wypadku powinniśmy skupić się oczywiście na wystroju całego wnętrza i to do niego dopasować narzutę na narożnik oraz poduszki. Powinny one także współgrać z kanapą. Warto więc wybrać pasujący kolor, szczególnie gdy narzuta nie będzie w pełni zasłaniała siedziska. Jeśli będzie, to już wszystko zależy od nas i naszej wyobraźni – możemy wprowadzić całkiem nowy kolor do naszego pokoju!

 

Poduszki dekoracyjne i narzuta mogą być do siebie dobrane na zasadzie kontrastów. Jest to świetny wybór przy eklektycznych wnętrzach. W nich liczą się wszelkie niestandardowe i zaskakujące połączenia – zarówno jeśli chodzi o styl, jak i kolor. W takim wypadku możemy zdecydować się np. na soczyście żółtą kanapę i dobrać do niej fioletowe poduszki dekoracyjne. W bardziej romantycznych wnętrzach zdecydowanie lepiej jest bazować na różnych odcieniach jednego koloru. Wszystko ma być zatem stonowane, nie musi rzucać się w oczy. Szczególnie pożądane są róże, biele, beże i szarości. Warto także rozważyć wprowadzenie pudrowych kolorów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele