Nowe wałki i walce, naprawy oraz możliwość regeneracji

bo na dobry mebel miło popatrzeć

Nowe wałki i walce, naprawy oraz możliwość regeneracji

Walce i wałki mogą się bardzo między sobą różnić wielkością- a więc parametrami technicznymi- ale też zastosowaniem. Najczęściej elementy te można spotkać w różnego rodzaju maszynach, gdzie mogą służyć na przykład do transportowania materiału, ale nie tylko.

W przypadku walców i wałków specjalnego przeznaczenia, rekomenduje się ich pokrywanie specjalną mieszanką, dzięki której mogą one zyskać dodatkowe, bardzo pożądane w procesie produkcji cechy charakterystyczne. Jednakże, jako te elementy maszyn, które są niejednokrotnie w ciągłym ruchu, ulegają one systematycznej eksploatacji, a w efekcie po prostu się zużywają. W przypadków wałków i walców możliwa jest ich naprawa, regeneracja, a w razie konieczności- wymiana takiego elementu na nowy. Producent wałków zazwyczaj będzie w stanie doradzić nam, jakie zabiegi są konieczne, aby dany element mógł przez kolejne lata działać bezawaryjnie.

https://www.hannecard.pl/pl/

 

Jak to wygląda w praktyce?

 

Istnieje możliwość wykonania specjalnej diagnostyki, która umożliwia wnikliwy i dokładny pomiar zużycia danego elementu. Oczywiście, taką procedurę stosuje się w momencie, kiedy wałek nadal jest sprawny, ale chcemy wykonać przegląd jego stanu technicznego, aby zapobiec ewentualnej awarii w niedalekiej przyszłości. Kiedy awaria już się zdarzy- najczęściej konieczna jest naprawa lub wymiana wałka na nowy.

Co ciekawe, maksymalne wymiary takiego wałka mogą sięgać nawet 12 metrów jego długości, a jego masa całkowita może sięgać nawet 32 ton. W zakresie serwisowania, istnieje możliwość wykonania całkiem nowego rdzenia, dostępna jest też usługa szlifowania powierzchni wałków, aby nadać im jak najbardziej pożądany kształt. W końcu, pewnym standardem jest pokrywanie walców nową mieszanką, która to powłoka najczęściej najszybciej ulega zużyciu. Nowa powłoka może posiadać swoje cechy charakterystyczne, dzięki którym użyteczność takiego wałka jest jeszcze wyższa. Dobór parametrów mieszanki powinien być dostosowany do potrzeb firmy i charakteru produkcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele