Piec wolnostojący- czy to dobre rozwiązanie?

bo na dobry mebel miło popatrzeć

Piec wolnostojący- czy to dobre rozwiązanie?

Kominek często jest na naszej liście rzeczy, które bardzo chcielibyśmy mieć w swoim domu. Nie zawsze jednak udaje się go zaplanować i wykonać już na starcie, kiedy mieszkanie jest jeszcze w stanie surowym. Na początku, urządzając przestrzeń od zera możemy zrobić to według własnych preferencji, możemy wszystko zaprojektować tak, aby faktycznie taki kominek mógł się znaleźć w naszym pokoju dziennym.

Pamiętajmy jednak o tym, jak bardzo różnorodne mogą być takie kominki – Kraków posiada specjalny salon sprzedaży takich produktów, gdzie na żywo będziemy mieli okazję zobaczenia, jak się one prezentują. Będziemy też mogli uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat tego, jak się instaluje takie kominki z Norwegii i jak wypadają one w praktyce codziennego użytkowania. Natomiast dla tych osób, które mają już urządzone mieszkanie, najlepszym rozwiązaniem są piece wolnostojące.

 

Co w sytuacji, kiedy nie będziemy w stanie wykonać całej zabudowy kominka?

 

Najczęściej w takich przypadkach inwestorzy decydują się na kominek wolnostojący. Co ciekawe, może on przyjąć formę kozy z kutego, grubego żeliwa, która będzie miała stylowe nóżki i klasyczne ozdobniki. Taki piecyk wygląda niesamowicie, jest praktyczny i łatwy w obsłudze, a dodatkowo każdemu pomieszczeniu dodaje klasy i stylu. Oczywiście, pamiętajmy również o tym, że taki kominek musi posiadać podłączenie do komina- na przykład poprzez stosowną rurę, którą będziemy odprowadzać spaliny na zewnątrz.

Alternatywą dla jakże klasycznej kozy są wkłady kominkowe ujęte w ramach kominków wolnostojących. W przypadku takiego produktu mamy do czynienia z prostą, minimalistyczną kasetą, która jest utrzymana w nowoczesnej stylistyce. Na piec wolnostojący zazwyczaj decydują się ci, którzy nie chcą przeprowadzać prac remontowych i budowlanych, jakie są konieczne do wykonania całej zabudowy. W gotowych wnętrzach znacznie łatwiej jest umieścić piec wolnostojący, który jest lżejszy, bardziej mobilny i łatwiejszy w montażu. Dzięki takiej opcji można zainstalować w pokoju kominek bez konieczności przerabiania całego wnętrza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele