Płytki o dużym formacie- czy będą odpowiednie do każdej łazienki?

bo na dobry mebel miło popatrzeć

?>

Płytki o dużym formacie- czy będą odpowiednie do każdej łazienki?

Płytki o dużym formacie to bardzo silny trend wnętrzarski ostatnich lat. Niezmiennie, to właśnie takie płytki są najpopularniejsze i najchętniej wybierane do nowych łazienek. Przeglądając ofertę renomowanych salonów z tego typu ceramiką, również można znaleźć wiele kolekcji płytek o formacie większym niż wielkość 60 cm na jednym boku. Warto zauważyć, że faktycznie tego typu płytki ceramiczne pięknie się prezentują i naprawdę robią wrażenie. Czy można je zastosować w każdej łazience?

Płytki wielkoformatowe do dużych łazienek- ale czy tylko?

Płytki wielkoformatowe zdają się być wprost idealną propozycją do łazienek o dużym metrażu. Pasują one swoimi proporcjami do pomieszczenia, które jest przestronne. Jeśli więc zastanawiamy się, kiedy wybrać gresy wielkoformatowe, na pewno warto ich zakup rozważyć w momencie, kiedy nasza łazienka jest duża.

A co w przypadku łazienek mniejszych, na przykład takich, które tak często spotykamy w mieszkaniach miejskich? W tym przypadku wiele zależy od ustawności pomieszczenia i na przykład od tego, czy nie będzie konieczności docinania takich dużych płytek praktycznie na każdej ze ścian. Jeśli jednak można je ładnie wyeksponować- jak najbardziej można je wybrać także do niewielkiej łazienki, gdyż optycznie powiększą one tę przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem jest ułożenie takich płytek bezspoinowo, co pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej tafli glazury na ścianie.

Co cechuje płytki wielkoformatowe?

Taka ceramika posiada swoją specyfikę. Bardzo wiele ciekawych kolekcji płytek tego typu można znaleźć na stronie miradhome.pl. To przykłady włoskiej ceramiki tworzonej z wizją i dbałością o najdrobniejsze detale.

– Płytki o dużym formacie układa się w sposób specyficzny. Z jednej strony dlatego, że można położyć je szybciej, gdyż są większe. Z drugiej strony, warto wziąć pod uwagę fakt, że ciężar każdej z płytek może być spory.

– W praktyce, gresy wielkoformatowe mogą mieć różną wielkość, od tylko trochę większych płytek w porównaniu do tradycyjnej ceramiki po naprawdę bardzo duże rozmiary, gdzie bok płytki ma więcej niż 1 metr. Dzięki takiej różnorodności można format takich płytek dostosować do swojego wnętrza tak, aby móc uzyskać jak najlepszy efekt.

Wzory, które w szczególności sprawdzają się przy większym formacie płytek

Zastanawiając się, kiedy wybrać gresy wielkoformatowe warto zwrócić uwagę na styl i charakter oferowanej ceramiki. Są bowiem takie wzory, które na małym formacie nie robią takiego wrażenia, co na dużym.

Doskonałym tego przykładem będą gresy o niesamowitej strukturze, a więc na przykład te, które stanowią imitację skał naturalnych. Mowa tutaj o imitacji marmuru czy też granitu, gdzie na dużej płytce można pięknie wyeksponować wszystkie detale. Można powiedzieć, że taki rodzaj ceramiki naprawdę jest oryginalny i wyjątkowy. Za pewne też z tego względu taka stylistyka płytek cieszy się bardzo dużą popularnością inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele