Prąd w domu, czyli jak powinna wyglądać instalacja elektryczna

bo na dobry mebel miło popatrzeć

?>

Prąd w domu, czyli jak powinna wyglądać instalacja elektryczna

Przyzwyczailiśmy się do tego, że instalacja elektryczna po prostu musi znaleźć się w każdym domu. Już podczas zakupu projektu budynku zostaje ona zaplanowana, a podczas jego wykonania należy podążać za wcześniej opracowanym projektem. Standardowo, prąd należy doprowadzić do budynku do specjalnej szafki rozdzielczej. W takiej szafce powinny znaleźć się bezpieczniki, jasno musi być też widoczne, na jakie obwody będzie się dzielić budynek.

Najprostszym i najbardziej oczywistym podziałem jest ten, który zakłada osoby obwód obsługujący lampy oraz oświetlenie, a całkiem osoby obwód związany jest z gniazdkami prądowymi, do których w tradycyjny sposób podpinamy różnego rodzaju urządzenia, takie jak komputery czy też sprzęt gospodarstwa domowego. Poziom skomplikowania instalacji zależy w dużej mierze od wielkości budynku i jego układu, a także od indywidualnych potrzeb samych domowników.

Gdzie będą widoczne kable?

 We wszystkie niezbędne elementy do wykonania instalacji będziemy mogli zaopatrzyć się w dobrze zaopatrzonej hurtowni. Jedną z większych hurtowni jest Elkag, gdzie znajdziemy nie tylko szeroki asortyment produktów, ale i przystępne ceny. Jeśli zastanawiamy się, czy całe okablowanie będzie w jakiś sposób widoczne w gotowym już budynku, odpowiedź brzmi- najprawdopodobniej nie. Jeśli instalacja jest wykonywana w budynku, który dopiero powstaje- wszystkie kable zostaną ukryte w ścianach, pod tynkiem. Inaczej jest w przypadku remontów, które przeprowadza się z czasem.

W takich przypadkach zdarza się, że może zaistnieć konieczność wykonania instalacji natynkowej. Tak czy inaczej, zawsze najbardziej widocznymi elementami instalacji są gniazda prądowe oraz kontakty. Powinniśmy więc zadbać, aby prezentowały się estetycznie, miały charakter prosty i ponadczasowy, gdyż zazwyczaj raz zainstalowane nie będą wymieniane przez dłuższy czas. Trzeba też zastanowić się nad tym, jak dobrać lampy do wnętrz oraz odpowiednie oprawy oświetleniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele