Skandynawski minimalizm w twoim domu

bo na dobry mebel miło popatrzeć

Skandynawski minimalizm w twoim domu

Coraz bardziej popularny, skandynawski design nie bez przyczyny odnajduje coraz to większe rzesze fanów. Po pierwsze to bardzo uniwersalne a przy tym estetyczne projekty. Przy odrobinie wyczucia i kreatywności uda się nam samodzielnie zaprojektować wnętrza w stylu skandynawskim.

Nie stanowi to dużego wyzwania dla naszego portfela. Przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych dobierzemy odpowiednie meble, gadżety, tekstylia czy dekoracje, nie tylko funkcjonalne ale i estetyczne. Warto podkreślić, że Skandynawia to nie tylko kraina mebli. To również światowej klasy wzornictwo przedmiotów codziennego użytków zachwyca kolejne pokolenia użytkowników na całym świecie. Designerzy z północy główny akcent kładą tutaj na minimalizm w formie w połączeniu z jak największą funkcjonalnością

 

Skandynawskie meble

Wbrew błędnej opinii, mieszkanie w stylu skandynawskim nie musi być nudne. Nasza przestrzeń absolutnie nie może być zagracona, ale to nie znaczy, że nie możemy sobie pozwolić na kilka klasycznych akcentów – może być to antyk nabyty w spadku albo na wyprzedaży. Przy odrobinie wyobraźni będą się świetnie komponować z minimalistycznymi, geometrycznymi kształtami. Stawiamy zatem na oszczędność i ekologię. Przyjrzyjmy się poszczególnym pomieszczeniom w naszym domu. Jakie meble, dodatki i akcesoria ty wybierzesz?

Skandynawski salon

Jasne, dążące do bieli tonacje ścian i podług sprawdzają się doskonale podczas długich wieczorów w północnej Europie. Ten trend dobrze sprawdzi się również w Polsce, gdzie być może zima nie jest znacznie dłuższa, ale potrafi to być naprawdę przytłaczający sezon. Zamiłowanie ludzi północy do lasów i przyrody odzwierciedla się również w ich wzornictwie. Stąd w skandynawskim stylu tyle drewna!

Wspólne gotowanie

Kuchnia w stylu północnym to przede wszystkim dobra organizacja. Tutaj każdy pojemnik na zioła suszone owoce i warzywa ma swoje miejsce. Uwagę przyciągają naczynia z jakich będziemy korzystać – spotkamy się tu z oryginalnymi kształtami ale stonowanym zdobnictwem. Tam gdzie tylko to możliwe wykorzystuje się naturalne surowce, zgodnie ze wspomnianą wcześniej zasadą dbania o dobro przyrody.

Twoje minimalistyczne królestwo

Ukoronowanie skandynawskiego minimalizmu znawcy designu upatrują w sypialni. Dlaczego? Bo niejednokrotnie jej nie ma, a jej funkcję pełni przestrzeń, która w dzień była salonem! Tam gdzie cieszymy się mieszkaniem o raczej średnim niż małym metrażu warto zadbać, aby sypialnia stanowiła naszą intymną strefę. Dobierzmy takie dekoracje i akcesoria, które zagwarantują nam najwyższy komfort wypoczynku. Nie obędzie się bez stolika nocnego i minimalistycznych wieszaków. Spokojny sen zapewni pościel charakteryzująca się wysokiej jakości materiałami i niepowtarzalnym designer.

Łazienka – bo liczy się czas

Nawet największy przeciwnik minimalizmu wie jak ważne jest, aby łazienka była zaprojektowana w sposób funkcjonalny. Przypominamy sobie o tym zwłaszcza rano, kiedy czas płynie jakby szybciej. A zdecydowanie pomaga w tym minimalizm. Potrzebnych produktów nie zamykajmy w szafkach, ale trzymajmy na otwartych pułkach Nad umywalką potrzebujemy jedynie lusterka i źródła światła, na przykład w formie kinkietu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele