Sofa lub narożnik – serce Twojego salonu

bo na dobry mebel miło popatrzeć

?>

Sofa lub narożnik – serce Twojego salonu

Salon to wspólna przestrzeń relaksu, dyskusji, zabawy a czasem i zespołowej pracy. Odpowiednie zagospodarowanie salonu pozwoli nam cieszyć się efektywnym wypoczynkiem, swobodną atmosferą i wygodą – cokolwiek planujemy robić w salonie, niech będzie to miejsce, w którym nie tylko my, ale i nasi goście będą czuć się komfortowo. Podpowiadamy jak zaprojektować wnętrze własnego salonu. Zaczniemy od wypoczynku…

Punkty na ścianie

Żaden pokój w mieszkaniu nie jest hermetycznie zamkniętym pomieszczeniem. Okna dostarczają nam światła i świeżego powietrza. Telewizor zwykle wieszamy w punkcie, na który będzie najłatwiej skierować wzrok. Podobnie kominek lub cenne dzieło sztuki.

Planując umeblowanie salonu weźmy pod uwagę powyższe czynniki. Nigdy nie umieszczamy telewizora obok lub naprzeciwko okna, lecz zawsze na prostopadłej ścianie. Unikniemy wtedy między innymi problemu refleksów świetlnych. W projektowaniu wnętrz przyjęło się , że również nad kominkiem nie powinniśmy wieszać telewizora – w grę wchodzi nie tylko kwestia bezpieczeństwa. Oba elementy są pochłaniaczami naszej uwagi. Ciężko będzie się nam skupić na oglądanym serialu, patrząc jednocześnie na rozpalony kominek. Z drugiej strony nawet wyłączony ekran może odwracać uwagę od światła domowego ogniska

Jak wybrać zestaw wypoczynkowy?

Dobór mebli do salonu proponujemy rozpocząć od jego centrum, w którym sugerujemy umieścić wybrany zestaw wypoczynkowy. To przestrzeń, w której będziemy spędzać najwięcej czasu. Jednocześnie chcemy, aby dostęp do niej był łatwy. Gra toczy się o to, jaki rodzaj mebli wybierzemy dla siebie. Na szczęście stoimy przed wyborem spośród dwóch opcji: sofy lub narożnika. W obu wypadkach dobieramy pufy, stolik na kawę, może podnóżek. Zanim podejmiemy się tych wyborów, przyjmijmy, że centrum salonu nie rozumiemy w jego ścisłym, geometrycznym sensie, ale miejscu w którym rozgrywać się będzie najwięcej naszych codziennych chwil.

Sofa czy narożnik?

Praktycznie w każdej przestrzeni sprawdzi się sofa. Mniejsze gabaryty pozwalają postawić ją niemal w każdym miejscu bez specjalnej troski o rozmiary pomieszczenia lub nietypowe rozmieszczenie ścian. Niestety zdarza się tak, że sofa nie wystarczy dla wszystkich domowników i ich potencjalnych gości. W tym wypadku rozwiązaniem jest narożni, który… wbrew pozorom nie musi stać na rogu pomieszczenia. To wszystko zależy od tego jaki metraż ma dany salon, ilu domowników  (i w jakim wieku) będzie z niego korzystać. W domu, w którym mieszkają dzieci, warto, żeby sofa lub narożnik były dosunięte do ściany. W ten sposób wypoczywając nie stracimy pociech z zasięgu naszego wzroku.

Sofy i narożniki w dobrej cenie i jakości znajdziemy w sklepie Vero pod tym adresem: www.vero.pl/sofy. W ofercie znajduje się szereg designerskich i bardziej tradycyjnych propozycji. Kiedy znaleźliśmy już miejsce dla naszej wypoczynkowej wyspy, w odniesieniu do strategicznych punktów na ścianie, z łatwością wybierzemy kolejne elementy umeblowania i dekoracji pokoju. Może być to regał na książki, akwarium, dodatkowy stół… wszystko zależy już od nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele