Sposób na szafę w sypialni

bo na dobry mebel miło popatrzeć

Sposób na szafę w sypialni

Szafa to jeden z podstawowych sposobów przechowywania ubrań oraz innych materiałów: firanek, pościeli, koców. Jej zaletą jest wysokość, która pozwala zawiesić na wieszakach ciuchy, tak by nie pomięły się i nie wymagały prasowania. Szafy są też miejscem przechowywania płaszczy i kurtek. Najwygodniejszym pomieszczeniem na szafy jest garderoba, jednak bardzo często zwłaszcza w mieszkaniach w miastach, nie ma przestrzeni, która mogłaby zostać przeznaczona na garderobę, dlatego szafy często stają się meblami obecnymi w sypialni. Oto kilka przykładów aranżacji takiej sypialni.

Szafa na sposób nowoczesny

W tej sypialni zastosowano szarą podłogę z paneli oraz jasnoszare ściany, jednak ze ścian ma kolor czarny, to przy niej znajduje się jeden z mniejszych boków łóżka. Przy drugim ustawiono dwuosobowy taboret z białą tapicerką. Łóżko ma postać prostej skrzyni bez zagłówka. Obok łóżka umieszczona została szafa drewniana z lustrem od Polanomeble.pl. Po przeciwnej stronie umieszczono natomiast wysoką komodę utrzymaną w tej samej, nowoczesnej stylistyce co szafa i łóżko.

 

W sypialni w stylu romantycznym

W sypialni w stylu romantycznym wszystkie meble mają biały kolor, są to meble stylizowane z eleganckimi frezowaniami. Taka jest też szafa drewniana z lustrem, którą ustawiono z prawej strony łóżka. Łóżko także drewniane, białe z frezami ma wysoki, pikowany zagłówek w beżowym kolorze. Ściany także mają ten kolor. Zaś podłogę zaściela ciemnoróżowa wykładzina. W rogu pokoju przy długim oknie ustawiono białą, stylizowaną toaletkę z dużym lustrem. Obok stoi pikowana, beżowa pufa.

Szafa w sypialni w stylu japońskim

W tej aranżacji materac został położony na znacznie od niego szerszym podeście – stanowiącym jednocześnie ramę łóżka. Pod ramą znajdują się szuflady. Wszystkie elementy wykonane są z ciemnego drewna. Przy łóżku znajduje się niewysoka szafka na ubrania w białym kolorze. W sypialni jest też szafa wnękowa, którą od ścian odróżnia jedynie otwór służący za klamkę. Ściany w stonowanym odcieniu zieleni, od góry i dołu ozdobione drewnianymi listwami. Listwy te biegną też w różnych odstępach pionowo na całej długości ścian, tworząc wrażenie, że ściany zbudowane są z kilku paneli. Jednym z takich paneli jest właśnie szafa.

Szafa drewniana z lustrem, tradycyjna zabudowana szafa, czy szafa wnękowa – jest wiele sposobów na aranżacje wnętrza sypialni, w którym ma znaleźć się szafa. Wszystko zależy od stylu wnętrza, wielkości pomieszczenia oraz upodobań właścicieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele