Wiosenna sofa do salonu – jak wprowadzić świeżość na swojej kanapie?

bo na dobry mebel miło popatrzeć

?>

Wiosenna sofa do salonu – jak wprowadzić świeżość na swojej kanapie?

To nic dziwnego, że nasze upodobania, preferencje i zachcianki zmieniają się wraz z porami roku. Jesienią i zimą stawiamy na bardziej stonowane barwy. Nasze mieszkania dekorujemy w sposób bardziej powściągliwy, chcemy aby było przytulnie, ciepło i miło – idealnie do przezimowania! Natomiast gdy przychodzi wiosna, dni stają się dłuższe i pełne słońca, nie mamy już ochoty gościć w naszych domach ciemnych barw! To samo dotyczy naszej sofy do salonu. Jednak nie jest ona elementem, który chcemy wymieniać co sezon. Jak sobie z tym poradzić?

Sofa do salonu – najważniejszy element aranżacji

Z jednej strony nie wymieniamy sofy tak po prostu zależnie od pory roku, a z drugiej ma ona ogromny wpływ na atmosferę panującą w salonie. Jeśli poustawiamy w pokoju kwiaty, powiesimy kolorowe zasłony i wyciągniemy wiosenne dekoracje, ale zostawimy w samym centrum pokoju smutną, brązową kanapę, to nici z wiosennej świeżości w salonie. Mamy kilka sposobów na to, jak poradzić sobie z taką sytuacją.

 

Dodatki kluczem do sukcesu

Każda, nawet najbardziej smutna sofa do salonu może nabrać całkiem innego charakteru, gdy odpowiednio ją przystroimy. Oczywiście z pomocą przychodzą dekoracyjne poduszki. Tkaniny są w stanie w dużym stopniu wpłynąć na odbiór całego wnętrza. Możemy postawić na kwieciste wzory, ale nie tylko. Wiosna to również wszelkie kropki, paski i inne kształty i oraz przeróżne wzory. Ważne, aby przy aranżacji kanapy do salonu zachować umiar, ale i nie bać się ciekawych zestawień. Powinniśmy znaleźć wspólny mianownik, który będzie towarzyszył naszym tekstyliom. Mogą być to pastelowe kolory, czy jeden motyw w różnych odsłonach.

 

Idealnie dopasowane

Przy wyborze dodatków powinniśmy pamiętać nie tylko o ich wzajemnym dopasowaniu, ale i współgraniu z kanapą. Ciemną sofę do salonu, np. w kolorze brązu możemy z łatwością rozjaśnić, umieszczając na niej poduszki w kolorze beżowym, kremowym lub brudnym różu. Najbardziej wiosenne aranżacje tego typu będą dodatkowo posiadać frędzelki lub kwieciste wzory. Jeśli natomiast chcielibyśmy pozbyć się z pokoju koloru, jaki wprowadza nasza kanapa, to najlepszym sposobem będzie przykrycie ją narzutą. Możemy zdecydować się na jakikolwiek kolor, nawet bardzo soczysty i wyrazisty. Do tego odpowiednie poduszki i dopasowanie do reszty i salonu i gotowe! Świeżość, wiosna i dobry nastrój gwarantowane!

 

Kolorowa sofa do salonu

Istnieje jeszcze jeden sposób na wprowadzenie wiosny do swojego domu. Wystarczy zainwestować w kanapę o soczyście głębokim kolorze albo w kolorze pastelowym. Wiele osób nie widzi problemu, aby jesienią i zimą cieszyć się żółtą, różową, czy zieloną sofą. Jeśli jednak wolelibyśmy w zimniejsze dni wprowadzić nieco więcej przytulnej atmosfery sprzyjającej długim wieczorom, to wystarczy ponownie zastosować sposób z narzutą. Być może sprawdzi się on lepiej na wiosennej sofie do salonu. W końcu to właśnie jesień i zima kojarzy się z kocami i puszystymi materiałami. Możemy więc właśnie w te pory roku przykrywać nimi naszą kanapę do salonu, a na wiosnę i lato cieszyć się jej oryginalnym wyrazistym kolorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele