Wykonywanie podłogi na gruncie

bo na dobry mebel miło popatrzeć

?>

Wykonywanie podłogi na gruncie

Odpowiednie przygotowanie podłogi pod taras jest bardzo ważne. Dzięki stabilnemu podłożu można w późniejszych krokach projektować wygląd tarasu tak, aby pasował on do elewacji domu czy do stylistyki, którą sobie wybraliśmy. Do wykonania solidnej podłogi na gruncie można wykorzystać keramzyt. Jest to lekkie i całkowicie naturalne kruszywo naturalne, które występuje w postaci kulek o różnej frakcji. W praktyce, keramzyt ma naprawdę wiele zastosowań, jednakże najlepszym jego rodzajem do podłóg na gruncie będzie jego wersja dodatkowo impregnowana.

Keramzyt o ograniczonym podciąganiu kapilarnym

Warto wiedzieć o tym, że keramzyt jest kruszywem, które doskonale wchłania wodę i ją oddaje. Bardzo szybko nasiąka i stosunkowo szybko wysycha. W jego przypadku występuje także bardzo dobre podciąganie kapilarne, co oznacza, że zwykły keramzyt ułożony bezpośrednio na gruncie, będzie wyciągał wilgoć z ziemi i wchłaniał ja w siebie do góry. Aby ograniczyć ten proces, który w przypadku bazy pod podłogę tarasową nie jest pożądany, należy zastosować keramzyt dodatkowo impregnowany. Taki, który dostępny jest na stronie https://leca.pl/produkty/izolacje/lecar-keramzyt-impregnowany/.

Wykonywanie podłogi

Wykonywanie podłogi trzeba rozpocząć od odpowiedniego przygotowania terenu. Konieczne jest zdarcie wierzchniej warstwy humusu, a następnie wykorzystanie keramzytu impregnowanego, który jest dedykowany do podłóg na gruncie. Stabilną warstwą będzie ta, która będzie wynosiła około 25-35 cm, dodatkowo trzeba jednak pomyśleć o jej zagęszczeniu. Konieczny będzie zapas około 10% kruszywa. Do tego celu wykorzystuje się zagęszczarki, a następnie odpowiednie ubijaki. W przypadku ubijaka, najlepiej, aby płyta maszyny miała minimalna wielkość 50 cm na 50 cm tak, aby uzyskać pożądany efekt. Po odpowiednio zagęszczonym i ubitym keramzycie impregnowanym można swobodnie się poruszać po upływie około doby czasu. Wówczas nie będzie on się już zapadał.

Kolejnym krokiem jest rozłożenie izolacji przeciwwilgociowej, na którą składa się folia budowlana w co najmniej dwóch warstwach. W tym przypadku konieczne będzie także wykonanie dylatacji obwodowych. Kolejną warstwą będzie już sama posadzka. Może to być gotowa mieszanka, jaskier cementowy lub też klasyczny beton.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inzynieria.com/b/tunele